Το Τμήμα Πολιτικών Επιστημών απευθύνει πρόσκληση στους φοιτητές που βρίσκονται τουλάχιστον στο 4ο έτος σπουδών και έχουν περάσει τουλάχιστον 25 μαθήματα ως τώρα, για υποβολή αίτησης-δήλωσης προτίμησης για τοποθέτηση στην αμοιβόμενη πρακτική άσκηση της 3ης περιόδου 2016.
ΠΡΟΣΟΧΗ: Προθεσμία υποβολής ηλεκτρονικής αίτησης και αναλυτικής βαθμολογίας 25 Σεπτεμβρίου 2016
Η πρακτική πραγματοποιείται αποκλειστικά σε φορείς Τοπικής Αυτοδιοίκησης (Δήμους ή Περιφέρειες) της Περιφερειαακής Ενότητας (τέως Νομός) Θεσσαλονίκης (τοποθετήσεις από το Τμήμα) ή εκτός αυτήςστην υπόλοιπη Ελλάδα.
Η παρούσα περίοδος πρακτικής άσκησης αφορά το διάστημα 1 Νοεμβρίου 2016 – 31 Ιανουαρίου 2017 και αφορά πλήρη απασχόληση.
Η αίτηση υποβάλλεται ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ στο elearning (Επιλέγετε http://elearning.auth.gr, βρίσκετε το Τμήμα μας και μπαίνετε στο μάθημα "Πρακτική Άσκηση Τμήματος Πολιτικών Επιστημών".
Πριν κάνετε την αίτηση σας παρακαλούμε να διαβάσετε ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ τις επισημάνσεις που έχουν αναρτηθεί στο Elearning.
Σημειώνουμε ότι υπάρχει αμοιβή για την απασχόληση σας ενώ παράληλα πραγματοποιείται εργασία στο πλαίσιο του επιλεγόμενου μαθήματος "Πρακτική Άσκηση".
ΠΡΟΣΟΧΗ: Επειδή το Γραφείο Πρακτικής Άσκησης του Α.Π.Θ. απαιτεί να έχουν οριστικοποιηθεί ΟΛΕΣ οι τοποθετήσεις μέχρι τις 5 Οκτωβρίου, και αυτό απαιτεί αρκετές διοικητικές ενέργειες μετά τις αιτήσεις (συννενόηση με Δήμου/Περιφέρειες, γραφειοκρατικές ενέργειες) δεν είναι δυνατή μία χαλαρότερη προθεσμία υποβολής αιτήσεων.